Tabule na výtvarnou výchovu z plexiskla

tab_vytv.jpg

Tabule na výtvarnou výchovu z plexiskla

Tabule se používá na výtvarnou výchovu, slouží k procvičování spolupráce, grafomotoriky, logopedických cviků , dechu nebo jako pískovnice či paravan.

tab_vytv_1.jpg tab_vytv_2.jpg

Tabule se skládá z průhledného plexiskla ( z důvodu bezpečnosti dětí ) zasazeného do rámu, dvou stojacích nohou pro stabilitu a otočných hvězdicových aretačních šroubů, díky kterým můžeme rám naklánět do různých úhlů nebo nahoru či dolu (tabule se dá snížit tak, že se s ní může pracovat i na stole ). Součástí je také ohrádka vnitřku rámu díky které se tabule ve vodorovné poloze může používat jako pískovnice, nebo na dechové hry s míčky.

tab_vytv_3.jpg

Je mnoho způsobů využití této pomůcky, např. :

Malování jednoho obrazu dvěma dětmi proti sobě vodovkami, prstovými barvami,
temperami, sloupatelnými barvami, stíratelnými barvami na sklo nebo stíratelným fixem ( spolupráce ).
Na odstranění barev se používá mokrý hadřík. Stíratelný fix se maže suchým hadříkem. Při odstraňování barev nepoužívejte ostré nebo drsné předměty. Hrozí poškrábání plexiskla.

tab_vytv_4.jpg

Dechové hry s pinpogovými míčky, kuličkami z vaty, zmačkaným papírem. Malování do písku , dětské krupice nebo prstem na zadýchané plexisklo. Obkreslování vzorů, vlnovek, nácvik psaní písmen ( grafomotorika ). Otiskování rukou , rtů, nosu ( sociální kontakt, upevňování přátelství, spolupráce ). Napodobování toho druhého za plexisklem ( logopedické cviky, gymnastika mluvidel, procvičování mimických svalů, napodobování emocí ).

Rozměry v mm:
délka: 610
šířka: 450
výška: 900-1200 - nastavitelná
rozměr rámu:
délka: 570
výška: 720
tloušťka: 20
rozměr plexiskla:
délka: 480
výška: 630
Cena je 2 400,- Kč.